Cel ORMAequipment

Obecnie na rynku mamy bardzo dużo sprzętu sportowego, od urządzeń będących niejako gadżetem treningowy, po profesjonalne sprzęty treningowe. Jednakże głównym mankamentem wszystkich tych urządzeń jest zazwyczaj brak koncepcji treningowych. Często jedyną koncepcją to zestaw/y ćwiczeń, jakie można na danym sprzęcie wykonać. Takie zestawy nie są właściwą koncepcją treningową, a obrazują możliwości sprzętu. Ta istotna cecha wynika z faktu, że sprzęt projektowany jest jedynie pod kątem możliwości ćwiczeń, a nie projektuje się do niego złożonych koncepcji treningowych. Wynika to z trudności i złożoności właściwego planowania treningu oraz mnogości różnych strategii treningowych dla poszczególnych odbiorców.

Pamiętajmy, że trening, to jedynie bodziec dla organizmu i to jaki ten bodziec będzie, tak organizm zareaguje.

Dlatego my w ORMAequipment jako, że jesteśmy specjalistami od planowania strategii treningowych dla różnych dyscyplin (przygotowanie motoryczne), na różne cele (redukcja, modelowanie sylwetki, itd.) projektując sprzęt ORMAequipment skupiamy się przede wszystkim na zaprojektowaniu właściwych koncepcji treningowych z wykorzystaniem oferowanego sprzętu. Takie podejście gwarantuje właściwe wykorzystanie sprzętu – właściwy bodziec treningowy, a także sprawia, że nasze urządzenia są ściśle związane z praktyką treningową.

Zatem nasz sprzęt ORMAequipment to zawsze wysokiej jakości urządzenie treningowe + koncepcja treningowa, co gwarantuje właściwy bodziec treningowy.


Dlaczego ORMAequipment?

Odpowiadając na to pytanie należy wyróżnić najważniejsze cechy każdego naszego sprzętu.

  1. Sprzęt + Koncepcja treningowa – nasz sprzęt oferowany jest zawsze z koncepcją treningową, którą można dobrać w zależności od m.in. celu. Sprzęt może być wykorzystany do kompleksowego lub uzupełniającego treningu przygotowania fizycznego w wielu dyscyplinach (dla każdej koncepcja również uwzględnia cechy dyscypliny, poziom zaawansowania i wiele innych danych). Może być wykorzystany jako sprzęt do treningu redukcji tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki, czy treningu ogólnosprawnościowego. Natomiast nasze specjalistyczne sprzęty (np.: ORMAsaddle) zawierają oprócz koncepcji treningowych wykorzystania ich w treningów również możliwość połączenia treningu z innymi formami aktywność.
  2. Wysoka jakość – każde nasze urządzenie jest testowane w praktyce i projektowane tak, aby jak najdłużej służyło nawet w ekstremalnych warunkach ciężkiego treningu. Cecha ta jest bardzo ważna, gdyż często spotykaliśmy się z sytuacją, że w praktyce sprzęt zawodził np.: urywały się gumy, połączenia itd. Co sprawiało, że zawodnik musiał na szybko zmieniać strategię danego treningu. Dlatego my zaakcentowaliśmy jakość pod kontem wytrzymałości na warunki treningowe.

Serwis, indywidualnie rozwiązania – Każde nasze urządzenie objęte jest gwarancją (w tym również gwarancją wieczystą na wybrane elementy), a dodatkowo oferujemy serwis urządzeń. Ponadto urządzenia wykonywane są metodą „hand made” co umożliwia nam indywidualizację sprzętu np.: dłuższe/krótsze  gumy, inne obciążenia gum, dłuższe tyczki, dłuższe/krótsze pasy biodrowe, różne wysokości siedziska itd. Robimy tak, aby sprzęt jak najbardziej był dopasowany do odbiorcy, a przez to stanowił lepszy bodziec dla organizmu, czyli efektywniejszy trening.

Zatem jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu oraz właściwego treningu to ORMAequipment jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.